«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ապրիլի 10-ին խորհրդարան են այցելել Արարատի մարզի Գեղանիստ համայնքի միջնակարգ դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները: Նրանք շրջել են խորհրդարանում, հետեւել ԱԺ հերթական նիստի աշխատանքին:
Հյուրերի հետ հանդիպել է ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը: Նա աշակերտներին ներկայացրել է Ազգային ժողովի կառուցվածքը, գործունեության հիմնական սկզբունքները, անդրադարձել խորհրդարանական կառավարման ձեւին: Պատգամավորը խոսել է նաեւ սահմանադրական բարեփոխումների, խորհրդարանի վերահսկողական դերի բարձացման մասին, մանրամասնել «Ես եմ» եւ «Պատիվ ունեմ» ծրագրերը:
Ռուզաննա Մուրադյանը հորդորել է աշակերտներին սիրել հայրենիքը, լավ սովորել՝ նշելով, որ դրանով է պայմանավորված երկրի հաջողությունը եւ առաջընթացը:

10 апреля в рамках программы “Открытые двери” НС посетили учащиеся и учителя средней школы общины Геханист Араратской области. Гости ознакомились со зданием парламента, проследили за работой очередного заседания НС.
С гостями встретилась депутат НС Р.Мурадян. Она представила школьникам структуру и основные принципы деятельности НС, формы парламентского управления. Депутат говорила также о конституционных реформах, повышении надзорной роли парламента, коснулась программ “Это я” и “Честь имею”.
Р.Мурадян призвала учащихся любить родину, хорошо учиться, заметив, что этим обусловлен прогресс страны.