«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ապրիլի 10-ին խորհրդարան են այցելել Արարատի մարզի Գեղանիստ համայնքի միջնակարգ դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները: Նրանք շրջել են խորհրդարանում, հետեւել ԱԺ հերթական նիստի աշխատանքին:
Հյուրերի հետ հանդիպել է ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը: Նա աշակերտներին ներկայացրել է Ազգային ժողովի կառուցվածքը, գործունեության հիմնական սկզբունքները, անդրադարձել խորհրդարանական կառավարման ձեւին: Պատգամավորը խոսել է նաեւ սահմանադրական բարեփոխումների, խորհրդարանի վերահսկողական դերի բարձացման մասին, մանրամասնել «Ես եմ» եւ «Պատիվ ունեմ» ծրագրերը:
Ռուզաննա Մուրադյանը հորդորել է աշակերտներին սիրել հայրենիքը, լավ սովորել՝ նշելով, որ դրանով է պայմանավորված երկրի հաջողությունը եւ առաջընթացը:

On April 10, within the framework of the Open Doors programme the pupils and teachers visited the Secondary school of Ararat Marz Geghanist Community. They took a tour in the parliament and observed the work of the NA regular sitting.
The NA deputy Ruzanna Muradyan met with the guests. She presented to the pupils the structure of the National Assembly, the main principles of its activity and touched upon the parliamentary system of government. The MP also talked about the constitutional reforms, the rise of the role of the parliamentary oversight, detailed the programmes I am and I Have an Honour .
Ruzanna Muradyan urged the pupils to love the Motherland, study well, noting that the success and the progress are conditioned by that.